Dizi Ajansı Nedir? | Dizi Ajanslarına Başvuru nasıl yapılır?

Dizi Ajansı

Dizi Ajansları HizmetleriEn güvenilir dizi ajanslarının başında gelen ve 1999 yılından beri ülkemizde hizmet verirken dizi, sinema ve reklam sektörüne yeni oyuncular kazandıran Maydonoz Ajans bu sektörde dürüstlük prensibinden ödün vermeden ve doğru oyuncuları doğru projelerle buluşturarak çalışmalarına devam etmektedir.

Dizi ajansı demek doğru bir terim değildir. Genelde yetenek ajansı yada yetenek yönetimi ajansları doğru bir tabir olarak kullanılır.

Medya sektöründe düzenli bir iş bulmak her zaman kolay değildir. Dizi ajansları burada devreye girmektedir Dizi ajansı, sektör endüstrisini birbirine bağlayan, sanatçıları onları işe almak isteyen insanlarla buluşturan bir nevi yetenek ajansıdır.

 

Maydonoz Dizi Ajansı
 

Profesyonel olarak oyunculuk mesleğini icra etmek isteyenler öncelikle dizi ajansına başvurmaktadır. Keşfettiği yetenekler sayesinde yüzlerce referansı olan Maydonoz Dizi Ajansı televizyon dünyasına yeni yüzler kazandırmaya ve yeteneklerini yönetmeye devam etmektedir..

Dizi ajansları temsil ettikleri oyuncular (veya yazarlar, sporcular, müzisyenler, modeller vb.) için iş bulmasına imkan yaratan şirketlerdir. Daha spesifik olarak, doğru oyuncu adayını doğru proje seçmelerine gönderir, rolleri için audition ayarlar, başvuruları ve seçmeleri takip eder, daha iyi maddi gelecek ve kariyer planlaması için sözleşmeleri müzakere eder ve mevcut sözleşmeleri yeniden gözden geçirir.

Bununla birlikte, bu görevleri nasıl yürüttükleri değişir. Size uygun olduğunuz tüm roller için teklif verirler, seçmeler oluştururlar ve sizin adınıza tabiri caizse savaşırlar. Ancak sizinde iyi bir öğrenci yada iyi bir oyuncu olmanız gerekmektedir.

Tüm oyuncular nihayetinde daha yüksek profilli işler için bir ajansa ihtiyaç duyarlar. Ancak tam olarak ne zaman ajans aramaya başlamanız gerektiği, bulunduğunuz yere ve ne kadar deneyime sahip olduğunuza bağlıdır.

 

Dizi Ajansları Başvuru

Dizi ajansları başvuru kısmı biraz karışıktır. Mesela Maydonoz Dizi Ajansına yaptığınız başvuru sonrasında seçilirseniz bazı kriterleri göz önününde bulundurmanız gerekmektedir. Çünkü Maydonoz Cast Ajans bir figürasyon ajansı değil bir yetenek ajansıdır.

İşte bu yüzden :

  • Ajans temsilcisinin bildiği ve güvendiği bir eğitmenden, oyuncu yönetmeninden veya söylediği oyunculuk okullarına gitmeniz gerekmektedir.
  • Temsilcinizin size söyleyeceği her aktiviteyi gerçekleştirmeniz lazım. Dans, binicilik ve müzik konularında kendinizi geliştirmenizi isterler.
  • Özel hayatınıza dikkat etmenizi isterler.
  • Eğitim hayatınızı riske atmamanız gerektiğini vurgularlar.
  • Olabildiğince sizi geliştirmeye çalışırlar yani profesyonel yetenek ajansları bunu ister.


 

 

Maydonoz